Site icon SAT Merkezi

SAT Sınavı Soruları

SAT Sınavında Kaç Soru Vardır?

SAT sınavının her bölümünde birbirinden farklı ve komplike sorularla karşılaşmanız olağandır. 2016’nın Mart ayından sonra SAT sınavı köklü bir değişikliğe uğramıştır ve sınavdaki soru formatı değişmiştir. Okuma merkezli ve pasaj bazlı bir sınav haline gelmiştir, 100 dakikada dokuz paragraf okunmaktadır ve paragrafların soruları cevaplanmaktadır. Bu süre içerisinde yaklaşık 100 soru çözülmelidir.

Sınavın matematik bölümünde ise toplam 58 soru cevaplanır. Bu soruların 38’inde hesap makinesi kullanmanıza izin verilir, fakat kalan 20 soruda hesap makinesi kullanamazsınız. SAT sınavının matematik bölümü için size verilen toplam süre 80 dakikadır.

Sınavın opsiyonel bölümü olan makale yazma kısmı sınav sonucunuza doğrudan etki etmez. Bazı üniversitelerin bölümleri sınavın bu bölümünü öğrenciden istememektedir.

SAT Sınavı Örnekleri

SAT sınavı örneklerini inceleyerek ve eğitici kitaplardan faydalanarak sınava olan aşinalığınızı güçlendirebilirsiniz. The College Board isimli kâr amacı gütmeyen kuruluşun (SAT Sınavını düzenleyen kuruluş) hazırladığı SAT sınavı örneklerini inceleyebilirsiniz.

SAT Merkezi İletişim

SAT sınavı kursları, SAT sınavına hazırlık ve SAT danışmanlığı ile Amerika’da daha prestijli bir üniversiteye yerleşebilirsiniz. Danışmanlık firmamızla iletişime geçmek için aşağıdaki telefon numaramızdan veya mail adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

Tam Görünüme Geçmek için Tıklayın